Dzisiaj jest poniedziałek, 01 Wrz 2014
Znajdujesz sie w:     Home Kontakt
Proboszcz parafii - ks. Wiesław Drążek
Adres:
ul. Raduńska 87
NIESTĘPOWO
Pomorskie
83-331 Przyjaźń
Polska

List: Ten adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. Javascript musi być włączony żeby móc go zobaczyć.
Telefon: 58 681 78 37
http://www.parafia-niestepowo.pl

 


Z życia kościoła

Fundacja "Opoka" - Aktualności
Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Franciszek spotkał się z piłkarzami przed międzyreligijnym meczem
    „NIE wszelkim dyskryminacjom! Zarówno ze względu na religię, rasę jak i kulturę. Religie zawsze niosą ze sobą miłość, nigdy nienawiść”. To przesłanie Papież Franciszek wysłał światu spotykając się z zawodnikami, którzy dzisiejszego wieczoru rozegrają na Stadionie Olimpijskim w Rzymie międzyreligijny mecz na rzecz pokoju. Ojciec Święty podziękował zawodnikom i trenerom, że tak chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy głoszącej pokój i braterstwo. Głównym organizatorem meczu jest były argentyński piłkarz, a obecnie działacz sportowy Javier Zanetti, który podjął myśl takiego „meczu pokoju” rzuconą przez Papieża.
  • Dialog chrześcijańsko-żydowski
    Życzliwość, jaką św. Jan Paweł II okazywał wyznawcom judaizmu, spotykała się wśród nich z dużym nieraz odzewem. Szczególnym tego przykładem jest liczący dziś 67 lat nowojorski Żyd Gary Krupp, emerytowany biznesman i filantrop. Będąc przedsiębiorcą w dziedzinie urządzeń medycznych przez wiele lat niósł on pomoc założonemu przez św. Ojca Pio z Pietrelciny szpitalowi „Dom Ulgi w Cierpieniu” w San Giovanni Rotondo na południu Włoch. W roku 2000 Papież przyznał mu za to krzyż komandorski orderu św. Grzegorza Wielkiego. Krupp był siódmym z kolei Żydem, który otrzymał to papieskie wyróżnienie, nadawane zazwyczaj katolikom, a rzadko tylko osobom należącym do innych wyznań czy religii. Jak sam przyznaje, zdał sobie wówczas sprawę, że jego współwyznawcy odznaczeni w ten sposób byli ludźmi zasłużonymi na polu dialogu międzyreligijnego. Poczuł się zatem powołany, by za ich wzorem również poświęcić się tej sprawie. W 2003 r. założył razem ze swą żoną Meredith Fundację Pave the Way – „Torujcie Drogę”. Jest to z założenia neutralna wyznaniowo organizacja, mająca wskazywać i usuwać nieteologiczne przeszkody w relacjach między wyznawcami trzech religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu.
  • Hiszpania: Misje Salezjańskie pomagają zarażonym wirusem Ebola
    Już ponad 100 tys. euro przekazały Misje Salezjańskie w Hiszpanii do krajów dotkniętych wirusem Ebola. Ofiarodawcy przypominają o potrzebie konkretnej pomocy w dramatycznych sytuacjach spowodowanych wojną, głodem czy też chorobami.