Dzisiaj jest wtorek, 05 Maj 2015

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Warszawa: uroczystości pogrzebowe prof. Bartoszewskiego
    W Warszawie pożegnano prof. Władysława Bartoszewskiego. Były więzień Auschwitz, żołnierz AK, więzień w czasach stalinowskich, a w wolnej Polsce m.in. minister spraw zagranicznych – zmarł 24 kwietnia w wieku 93 lat.
  • Papieska audiencja dla luterańskiej arcybiskup Uppsali
    Do soborowego Dekretu o ekumenizmie nawiązał Papież w przemówieniu do delegacji Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Szwecji. Przewodniczyła jej urzędująca arcybiskup Uppsali Antje Jackelén. Jest ona pierwszą kobietą prymasem tego Kościoła w Szwecji. Biskupem jest od 2007 r., najpierw w Lund, a obecnie w Uppsali.
  • Ojciec Święty na jubileusz urodzin Dantego
    Doniosły wymiar nie tylko artystyczny, ale również teologiczny i kulturalny twórczości Dantego, czego wyrazem było wielokrotne przywoływanie tego wielkiego włoskiego poety przez papieży, przypomniał Franciszek w liście na 750-lecie jego urodzin. Obchody tej rocznicy zainaugurowano dziś w siedzibie włoskiego parlamentu. Oprócz prezydenta Sergio Mattarelli gościem uroczystości był kard. Gianfranco Ravasi. Właśnie do przewodniczącego Papieskiej Rady Kultury został skierowany list Ojca Świętego.