Dzisiaj jest piątek, 22 Maj 2015

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Papieska Msza: o trzech spojrzeniach Jezusa
    Jak dzisiaj spogląda na mnie Jezus? To pytanie zadał Papież podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. W homilii nawiązał do dialogu Jezusa z Piotrem z dzisiejszej Ewangelii, w którym słyszymy potrójne pytanie: „Czy miłujesz Mnie?”. W tym kontekście Franciszek mówił o „trzech spojrzeniach” Jezusa na Księcia Apostołów. Pierwsze z nich, to „spojrzenie wybrania”; drugie – „spojrzenie skruchy”; a trzecie – „spojrzenie posłania”.
  • Papież odwiedził watykańskie biura
    Ojciec Święty odwiedził rano biura Stolicy Apostolskiej znajdujące się przy północnej pierzei Placu Piusa XII (pod numerem 3), a więc w jednym z budynków wieńczących zakończenie Via Conciliazione przed Placem św. Piotra.
  • Delegat Papieża na beatyfikację abp. Romero już w Salwadorze
    Do Salwadoru przybył już prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jutro będzie on przewodniczył w imieniu Papieża beatyfikacji abp. Oscara Arnulfo Romero. Metropolita stolicy tego środkowoamerykańskiego kraju został zastrzelony 35 lat temu przy ołtarzu, gdy sprawował Eucharystię. Kard. Angelo Amato przybył na tamtejsze lotnisko międzynarodowe wczoraj wieczorem. Witali go m.in. abp José Luis Escobar Alas, który jest trzecim z kolei następcą przyszłego błogosławionego, oraz burmistrz stołecznego San Salvador Nayib Bukele. Wręczył on szefowi watykańskiej dykasterii jako gościowi honorowemu symboliczne klucze miasta.