Dzisiaj jest sobota, 28 Mar 2015

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Papież wspiera wygnanych, kard. Filoni znowu w Iraku
    Ojciec Święty nie zapomina o chrześcijańskich wygnańcach z Mosulu i równiny Niniwy. Na znak solidarności z nimi i innymi społecznościami, które podzielają ich los, do Iraku ponownie udaje się kard. Fernando Filoni, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, skądinąd były nuncjusz w tym kraju. Będzie tam przeżywać Wielki Tydzień z rodzinami, które – jak czytamy w watykańskim komunikacie prasowym – razem z Chrystusem padają ofiarą niesprawiedliwej przemocy i mają udział w Jego cierpieniu.
  • Papieski iPad na dobroczynnej aukcji
    Papieski iPad został wystawiony na aukcji w Urugwaju. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie działalności liceum w Paysandú.
  • Abp Tomasi o wolności religii i wyznania
    Społeczność międzynarodowa staje obecnie przed delikatnym, złożonym i pilnym wyzwaniem dotyczącym poszanowania uczuć religijnych i potrzeby pokojowego współistnienia w coraz bardziej pluralistycznym świecie. Okazuje się jednak, że te kwestie, wynikające z podstawowych praw człowieka, okazują się trudne do realizacji zarówno na płaszczyźnie normatywnej, jak i instytucjonalnej. Przypomniał o tym abp Silvano Tomasi podczas 28. sesji oenzetowskiej Rady Praw Człowieka w Genewie.