Dzisiaj jest piątek, 03 Lip 2015

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Sąd uniewinnił karykaturzystę obrażającego Benedykta XVI
    Sąd apelacyjny w Paryżu podtrzymał wcześniejszą decyzję o uniewinnieniu znanego francuskiego karykaturzysty Jeana Plantureux, który w 2010 r. opublikował w czasopiśmie Le Mond rysunek przedstawiający Benedykta XVI molestującego dziecko. Oskarżenie wniosła AGRIF, francuska organizacja walcząca z rasizmem i zajmującą się obroną chrześcijańskiej tożsamości Francji.
  • Egipt: chrześcijanie organizują przyjęcia dla muzułmanów
    Tak jak w latach poprzednich egipscy chrześcijanie organizują podczas świętego miesiąca ramadan przyjęcia dla swoich sąsiadów muzułmanów. W ramadanie muzułmanie poszczą od wschodu do zachodu słońca, natomiast wieczorem spożywają codziennie uroczysty posiłek. „Uczty jedności” organizują tak parafie, jak poszczególne koptyjskie rodziny.
  • Indonezja: Muzułmanie napadli na chrześcijańskich skautów
    W Yogyakarta w Indonezji grupa islamskich ekstremistów zaatakowała obóz protestanckich skautów. Według fundamentalistów chrześcijanie nie mieli prawa na organizowanie takiego rodzaju spotkania i naruszyło ono święty charakter ramadanu - muzułmańskiego miesiąca postu i modlitwy.