Dzisiaj jest czwartek, 25 Gru 2014
Znajdujesz sie w:     Home Kontakt
Proboszcz parafii - ks. Wiesław Drążek
Adres:
ul. Raduńska 87
NIESTĘPOWO
Pomorskie
83-331 Przyjaźń
Polska

List: Ten adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. Javascript musi być włączony żeby móc go zobaczyć.
Telefon: 58 681 78 37
http://www.parafia-niestepowo.pl

 


Z życia kościoła

Fundacja "Opoka" - Aktualności
Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Urbi et Orbi: Papież modlił się za cierpiących i prześladowanych
    „Jezus jest zbawieniem dla każdego człowieka i każdego narodu!” – Ojciec Święty przypomniał o tym w bożonarodzeniowym orędziu, które wygłosił przed tradycyjnym błogosławieństwem Urbi et Orbi – miastu i światu. Jak zwykle w papieskim przemówieniu nie zabrakło aktualnych odniesień, z którymi konfrontuje się odwieczna prawda o Wcieleniu Syna Bożego. Jako pierwszy obszar konfliktu, który potrzebuje Bożego pokoju, Franciszek wymienił oczywiście Bliski Wschód.
  • Pasterka w Watykanie
    „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło”. Te słowa z Księgi Proroka Izajasza najlepiej oddają atmosferę Mszy pasterskiej, której w Watykanie przewodniczył w nocy Papież Franciszek. Kilka tysięcy wiernych, którzy przybyli do Bazyliki św. Piotra, a także kilkanaście tysięcy zebranych przed telebimami na Placu św. Piotra, uczestniczyło w głównych watykańskich uroczystościach bożonarodzeniowych.
  • Papieska solidarność z irackimi uchodźcami
    „Ściskam was i łączę się z wami w ten wieczór, życząc wam szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia”. Tymi słowami Papież zwrócił się wczoraj po południu do chrześcijańskich uchodźców zgromadzonych w obozie Ankawa w irackim Kurdystanie. Dzięki łączu satelitarnemu za pośrednictwem włoskiej telewizji katolickiej TV2000 Franciszek spotkał się z tamtejszymi wiernymi przygotowującymi się do wieczornej Mszy.