Dzisiaj jest piątek, 25 Lip 2014

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Kard. Coccopalmerio: biskup, który nie karze, przyzwala na zło
    Zanim zabierzemy się za reformę Kodeksu Prawa Kanonicznego, trzeba się najpierw natrudzić, by poznać prawo kanoniczne – tymi słowami kard. Francesco Coccopalmerio studzi zapały do szybkiej reformy kodeksu. Podkreśla on, że na przykład w kwestii walki z pedofilią biskupi mają do dyspozycji wszelkie niezbędne środki prawne. Problemem nie jest brak narzędzi prawnych, ale ich nieznajomość i niestosowanie – podkreśla przewodniczący Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych.
  • Warszawa: proboszcz katedry polowej zawieszony
    Ks. płk Robert Mokrzycki, proboszcz katedry polowej Wojska Polskiego w Warszawie, został zawieszony w obowiązkach. Decyzję taką podjął biskup polowy Józef Guzdek w związku z przeszukaniem przez funkcjonariuszy CBA mieszkania proboszcza.
  • Apel o oddawanie krwi
    Szpitale w całej Polsce alarmują, że nie można przeprowadzać operacji, bo brakuje krwi. Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelują zatem do ludzi wrażliwego serca o pomoc. Prośbę wspiera kapelan Polskiego Czerwonego Krzyża w diecezji radomskiej. „Nie mamy żadnego moralnego wytłumaczenia z tego, że jesteśmy bierni, zatrzymując dla siebie ten dar wówczas, gdy bezinteresownie, bez żadnego ryzyka moglibyśmy się nim podzielić, ratując komuś życie” – podkreślił ks. Wiesław Lenartowicz.