Dzisiaj jest środa, 01 Paź 2014

Fundacja "Opoka" - Aktualności
Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Papieska Msza we wtorek: czy skarga na swój los to bluźnierstwo?
    Także lament w chwilach ciemności może stać się modlitwą, ale należy strzec się teatralnych gestów. W ten sposób Papież komentował czytanie z Księgi Hioba, które słyszymy w dzisiejszej liturgii. Podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty Franciszek przypomniał m.in. prawdziwie wielkie tragedie, jak losy chrześcijan wypędzonych z powodu wiary.
  • Franciszek przeciwko sianiu podziałów
    „Podział we wspólnocie chrześcijańskiej jest ciężkim grzechem, jest dziełem diabła”. Ten dzisiejszy wpis Franciszka na Twitterze dobrze koresponduje z tym, co mówił on niedawno watykańskim żandarmom, o czym informuje L’Osservatore Romano. Jak wiadomo, z okazji swego święta patronalnego byli oni w minioną sobotę 27 września na papieskiej Mszy w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego.
  • Watykański sekretarz stanu na forum ONZ: brak jedności działania
    Wobec terrorystycznych ataków na chrześcijan i inne mniejszości na Bliskim Wschodzie watykański sekretarz stanu uważa za konieczne wzmocnienie prawnie dozwolonych działań sił Narodów Zjednoczonych. Kard. Pietro Parolin wystąpił wczoraj w Nowym Jorku na 69. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.