Dzisiaj jest poniedziałek, 22 Wrz 2014
Znajdujesz sie w:     Home Kontakt
Proboszcz parafii - ks. Wiesław Drążek
Adres:
ul. Raduńska 87
NIESTĘPOWO
Pomorskie
83-331 Przyjaźń
Polska

List: Ten adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. Javascript musi być włączony żeby móc go zobaczyć.
Telefon: 58 681 78 37
http://www.parafia-niestepowo.pl

 


Z życia kościoła

Fundacja "Opoka" - Aktualności
Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Papież w ośrodku pomocy dla dzieci
    Tajemnicą udanego życia jest miłowanie i dawanie siebie z miłości – mówił Franciszek podczas wizyty w ośrodku Betanii. Papież podkreślił, że tego typu miejsca dla wszystkich są umocnieniem w wierze. Widać w nich bowiem, jak wiara staje się konkretnym miłosierdziem, przynosząc światło i nadzieję w sytuacjach poważnych niedostatków.
  • Papież na nieszporach:nie wiedziałem, że wasz lud tyle wycierpiał
    Świadectwo męczenników poucza nas, abyśmy pocieszenia szukali tylko u Pana Boga – mówił Franciszek w homilii nieszporów. Odprawił je w katedrze w Tiranie wraz z albańskim duchowieństwem, osobami konsekrowanymi, seminarzystami oraz członkami ruchów kościelnych. Liturgię poprzedziły świadectwa ofiar komunistycznych prześladowań: kapłana skazanego na śmierć i zakonnicy, która potajemnie chrzciła i roznosiła chorym Komunię. Ich słowa zrobiły na Franciszku wielkie wrażenie. Do tego stopnia, że zrezygnował z przygotowanej wcześniej homilii i w improwizowanych słowach nawiązał do tego, co usłyszał od tych sędziwych już przedstawicieli albańskiego Kościoła.
  • Papież na spotkaniu międzyreligijnym
    Po krótkim odpoczynku Papież udał się do gmachu Uniwersytetu Katolickiego Matki Bożej Dobrej Rady. Spotkał się tam ze zwierzchnikami sześciu największych wspólnot wyznaniowych Albanii: muzułmańskiej, bektaszyckiej, katolickiej, prawosławnej, protestanckiej i żydowskiej. W skierowanym do nich przemówieniu Franciszek podkreślił, że jeden z pozytywnych skutków zmian, które zaszły od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w tym kraju, to stworzenie warunków dla rzeczywistej wolności religijnej. Przypomniał, że wcześniej Albania była świadkiem tego, do jak wielkich tragedii prowadzi wykluczenie Boga z życia osobistego i wspólnotowego.