Dzisiaj jest piątek, 31 Paź 2014

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Papież do biskupów Kościołów starokatolickich
    W tym roku mija 50 lat od promulgowania soborowego dekretu o ekumenizmie. Przypomniał o tym Papież, spotykając się z delegacją Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich. Zwrócił uwagę na postępy ekumenizmu, w tym prace Międzynarodowej Komisji Dialogu Katolicko-Starokatolickiego.
  • Przewodniczący Europarlamentu w Watykanie
    Na prywatnej audiencji Ojciec Święty przyjął przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Po 40-minutowej rozmowie z Papieżem niemiecki polityk socjalistyczny spotkał się z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem. Wydarzenie to związane jest z przewidzianą na 25 listopada wizytą Franciszka w Strasburgu. Papież ma gościć tam w Europarlamencie i w Radzie Europy.
  • Abp Auza o rolnictwie, bezpieczeństwie produktów i wyżywieniu
    „Dyskusja o sprawach rozwoju rolnictwa, bezpieczeństwie produktów rolnych i wyżywieniu nie powinna stać się dorocznym, rutynowym ćwiczeniem. Przeciwnie, musi być dla nas okazją do usłyszenia wołania setek milionów ludzi na całym świecie, którzy cierpią z powodu chronicznego głodu i braku bezpieczeństwa żywnościowego”. Taka jest opinia abp. Bernardito Auzy, który na forum komisji ds. rozwoju rolnictwa, bezpieczeństwa żywności i wyżywienia, obradującej w ramach 69. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, zaprezentował stanowisko Stolicy Apostolskiej w tej sprawie. Stały obserwator Watykanu przy ONZ przypomniał także istniejący paradoks, że w dzisiejszym świecie tak wielu ludzi umiera z głodu, podczas gdy ogromna ilość żywności marnuje się każdego dnia.