Dzisiaj jest sobota, 25 Paź 2014

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Nowe obszary opieki Caritas
    Wsłuchać się w głos pacjentów oraz ich opinie o poziomie i jakości opieki przy ustalaniu kryteriów oceny ofert, uwzględniać sprzęt, którymi dysponują świadczeniodawcy oraz dążyć do ustalenia przejrzystych kryteriów wyceny usług w skali całego kraju – to najważniejsze postulaty wobec Narodowego Funduszu Zdrowia, jakie pojawiły się podczas konferencji Przyszłość pielęgniarskiej opieki domowej, zorganizowanej przez Caritas Polska 23 października w Warszawie.
  • Franciszek o ekumeniźmie śś. Jana XXIII i Jana Pawła II
    Wkład śś. Jana XXIII i Jana Pawła II w dzieło jedności chrześcijaństwa przypomniał Papież spotykając się z ekumeniczną pielgrzymką katolików i prawosławnych, która przybyła do Rzymu. Została ona zorganizowana przez Fundację Orientale Lumen działającą w USA na rzecz zbliżenia katolików łacińskich i obrządków wschodnich z prawosławiem. Grupie przewodniczył prawosławny metropolita Kallistos z Wielkiej Brytanii. Przemawiając do przybyłych Franciszek wyraził radość, że celem pielgrzymki było upamiętnienie dwóch Papieży, których Kościół katolicki czci od niedawna jako świętych.
  • Franciszek na Mszy o jedności Kościoła
    Każdy chrześcijanin jest wezwany do działania na rzecz jedności Kościoła. Powinniśmy zatem dać się prowadzić Duchowi Świętemu, który sprawia jedność wspólnoty wierzących w różnorodności osób. Przypomniał o tym Papież podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.