Dzisiaj jest środa, 20 Sie 2014

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Papież na audiencji ogólnej dzielił się wrażeniami z Korei
    W minionych dniach dane mi było odwiedzić młody i dynamiczny Kościół, zbudowany na świadectwie męczenników i ożywiany duchem misyjnym w kraju, w którym spotykają się pradawne kultury azjatyckie i niezmienna nowość Ewangelii – w tych słowach opowiadał Papież o swej wizycie w Korei Południowej. Relacji z podróży poświęcił całą katechezę. Tak została ona streszczona po polsku.
  • Białoruś: modlitwa w intencji prześladowanych
    Kościół Katolicki na Białorusi w dalszym ciągu modli się za prześladowanych chrześcijan w Iraku oraz w intencji pokojowego rozwiązania narastającego konfliktu. Wyrazem tej modlitwy była uroczysta Msza w mińskiej archikatedrze pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył nuncjusz apostolski na Białorusi abp Claudio Gugerotti.
  • Słowacja: tydzień modlitw o pokój na świecie
    Na Słowacji trwa tydzień modlitw o pokój i jedność między narodami. Zgodnie z apelem słowackiego episkopatu specjalna modlitwa jest odmawiana codziennie po Komunii podczas wszystkich Mszy w kościołach całego kraju.