Dzisiaj jest środa, 22 Paź 2014

Fundacja "Opoka" - Aktualności serwisu www.opoka.org.pl i Radia Watykańskiego
Fundacja "Opoka" - www.opoka.org.pl
  • Program papieskiej wizyty w Turcji
    W Watykanie podano do wiadomości program papieskiej wizyty w Turcji. Odbędzie się ona w dniach od 28 do 30 listopada br. na zaproszenie Patriarchy Ekumenicznego Bartłomieja I. Okazją są uroczystości ku czci św. Andrzeja Apostoła, patrona prawosławnego patriarchatu Konstantynopola.
  • Abp Gądecki powrócił z Synodu Biskupów do Polski
    Największym osiągnięciem Synodu Biskupów na temat współczesnych wyzwań wobec rodziny jest zauważenie konieczności otoczenia troską i towarzyszenia duszpasterskiego wszystkim sytuacjom regularnym i nieregularnym w małżeństwie – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaraz po powrocie z Rzymu do Polski spotkał się wczoraj z dziennikarzami na konferencji prasowej.
  • Warszawa: konferencja nt. nowej ewangelizacji
    W Sekretariacie episkopatu Polski w Warszawie odbyła się dziś konferencja na temat Nowej Ewangelizacji. Spotkanie zatytułowano „Od konserwacji do misji. Wokół Evangelii gaudium”. Wydarzenie zorganizował Zespół Episkopatu ds. Nowej Ewangelizacji, którym kieruje krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś.